+420 720 032 131

 • Najděte nám talenty

  claim02
 • Chci dělat něco jinýho

  claim01
 • Najděte nám techniky

  claim4
 • Každý umíme něco jinýho

  claim05
 • Přišel jsem o řidičák

  claim04

Proces vyhledávání zaměstnanců

proces vyhledavani zamestnancu

Proces vyhledání zaměstnanců má v personální agentuře Stimul své zákonitosti. Vyžaduje systémový postup a dobré vstupní informace od firmy. Koho na obsazovanou pracovní pozici hledá, a jaké má na kandidáta požadavky.

1. SPECIFIKACE POPTÁVKY

Před zahájením procesu vyhledávání zaměstnanců (recruitmentu) potřebujeme specifikovat poptávku. Podklady k poptávce by měly obsahovat kompetenční požadavky a kritéria na zaměstnaneckou pozici, kterou plánujete ve vaší společnosti obsadit. Detailně zpracovaná poptávka nám umožňuje vyhledat pro vaši společnost opravdu vhodného kandidáta, který bude splňovat zadané kompetenční požadavky a bude do vaší společnosti dobře zapadat i po osobnostní stránce.

2. AKTIVNÍ VYHLEDÁVANÍ KANDIDÁTŮ

Po získání kvalitních kompetenčních požadavků a kritérií se zaměříme na aktivní vyhledávání vhodného kandidáta na požadovanou pozici. Podrobně zmapujeme pracovní trh a pozveme na osobní pohovor nejvhodnější kandidáty. K tomuto účelu využíváme naši bohatou databázi uchazečů podpořenou o rozsáhlou personální inzerci včetně využití sociálních sítí.

3. OSOBNÍ POHOVOR S VYBRANÝMI KANDIDÁTY

Osobní pohovor s vybranými kandidáty je velmi důležitý v celém procesu vyhledávání zaměstnanců. Navazuje na zaslání životopisu a motivačního dopisu. Naši konzultanti disponují mnohaletými zkušenostmi a praxí s výběrem vhodných kandidátů. Na základě behaviorálního pohovoru dokáží potencionálního uchazeče prověřit a v osobním setkání odhalit jeho pracovní zkušenosti, pracovní návyky a zastávané životní hodnoty.
Ne každý uchazeč, který absolvuje osobní pohovor, splní definované kompetenční požadavky.

4. DOPORUČENÍ NEJVHODNĚJŠÍCH KANDIDÁTŮ

Pro další kolo pohovoru, zařazení do výběrového řízení ve firmě, doporučíme pouze ty uchazeče, kteří jsou opravdu cílenými kandidáty na obsazovanou pozici. Pro následné zajištění výběrového řízení ve společnosti vám poskytneme samozřejmě maximální možnou podporu.

5. ASSESSMENT CENTRUM – vyšší nároky na kompetence kandidáta

Pro obsazení pozic s vyššími nároky na kompetence je vhodné využít výběrové metody Assessment Centra nebo psychologické diagnostiky, se kterými máme mnohaleté zkušenosti. Tyto metody umožňují detailněji prověřit konkrétní schopnosti a dovednosti kandidátů, identifikovat jejich silné a slabé stránky. Metody doporučujeme využít pro vyhledávání zaměstnanců na pozice středního a vrcholového managementu.

6. NÁSTUP ZAMĚSTNANCE DO PRACOVNÍHO POMĚRU

Posledním krokem vyhledání zaměstnanců je řádné ukončení výběrového řízení a nástup vybraného kandidáta do zaměstnaneckého poměru, včetně poskytnutí garancí.

Zaujala vás tato služba? Rádi poskytneme další informace

V případě, že Vás zaujala výše uvedená služba, neváhejte se nám ozvat prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Rádi Vám poskytneme další informace.
Pokud to uznáte za vhodné, přílohou nám můžete zaslat případné dokumenty.

Přehled