+420 720 032 131

 • Najděte nám talenty

  claim02
 • Chci dělat něco jinýho

  claim01
 • Najděte nám techniky

  claim4
 • Každý umíme něco jinýho

  claim05
 • Přišel jsem o řidičák

  claim04

Blog

CV je vaše vizitka

07. 02. 2017

PhDr. Daniela Čajánková

O tom, jak napsat životopis je možné si přečíst všechno možné. Někde se dočtete, že má být krátký a strukturovaný. Že má být maximálně na jednu stránku. Že není třeba uvádět o sobě žádná data, že máte přiložit své foto. Ale jinde si můžete přečíst úplně protichůdné informace. Jak s tím tedy naložit?

Asi nejlepší bude řídit se tím, k čemu má CV sloužit. CV vás ve firmě „předchází" a jeho úkol je otevřít vám dveře ke schůzce a zařazeni do výběrového řízení. To určitě nezajistí příliš stručný a obecný obsah životopisu. Je třeba si uvědomit, že ten, kdo bude vaše CV číst, musí udělat poměrně konkrétní představu o tom, co jste dělali a co umíte. Vaším úkolem je předložit přehledné a vypovídající informace tak, aby jim personalista rozuměl. Nemá totiž čas si dohledávat další informace. S tím souvisí i to, zda pošlete jen jednu verzi CV a to pouze v angličtině. Vždyť jsme v Česku. Proč posílat jen anglickou verzi? První, kdo bude s vaším životopisem pracovat je český personalista. Většinou umí anglicky a CV si přečte, ale pohodlnější by bylo, kdyby si informace o vás mohl přečíst v češtině.

Smutné je, pokud máte zájem o pracovní nabídku, protože s podobnou prací máte zkušenosti, ale z vašeho CV to nikdo nevyčte. Prostě to tam není. Pak je na zkušenostech personalisty, zda si domyslí, s čím vším jste se pravděpodobně pracovně setkal a můžete v tom mít praxi. Ale stále je tu boj s časem na straně HR.

Pokud nepředložíte CV ve srozumitelné a poměrně konkrétní formě o tom, co jste dělali a co umíte, výrazně si snižujete možnost osobních jednání ve společnosti. Odbýt vaši CV prezentaci jen velmi nedbale vyplněnou šablonou z Jobsu vám dveře skutečně nikam neotevře.

Přehled